Vítejte v mém obchůdku

Ahoj!

Jmenuju se Eva a od předškolního věku jsem měla velmi blízko ke kreativní práci. Babička mě ušila vyšívat, háčkovat a dokonce i paličkovat. Se sestřenicemi jsme několik let dokonce každé léto jezdily na letní tábor s názvem Praktická dívka :) a v průběhu dospívání jsem si vždy našla chvilku, jak svou kreativitu rozvíjet, ať už se jednalo o hudbu, tanec nebo ruční práce. Mým snem bylo věnovat se interiérovému designu a architektuře.

Svět mě ale po střední škole zavál úplně jiným směrem. Do velkého světa mezinárodních vztahů a obchodu. Prošla jsem si pracovně nekonečným létáním, životem v cizí zemi a jiné kultuře i stavem vyhoření. Tím, abych si po několika hekticky strávených letech uvědomila, že co mě v životě nejvíce naplňuje je právě to, co mě v mládí nejvíce bavilo a přinášelo mi radost. Kreativita.

V roce, kdy se svět zpomalil, jsem si začala plnit svůj pravý sen. Jeho zhmotnění můžete vidět právě zde. Koncept REDDAL v sobě spojuje historickou a designovou hodnotu interiéru, kvalitu provedení a udržitelnost. Všechny kousky v mém obchůdku mají svůj příběh a duši.

Věřím, že se vám zde bude líbit, naleznete zde inspiraci a třeba i konkrétní doplněk do svého domova.

Neváhejte se na mě obrátit, pokud vás bude cokoliv zajímat.

Eva


Re:ddal 

Věcem s příběhem vdechuji nový život a radost z jejich znovunabytého smyslu a krásy přenáším do Vašich domovů. 

Více o mé cestě si můžete poslechnout v podcastu Slovo má..., který jsme pro vás natočili s Petrem Schwankem. 


V době, kdy jsme s přítelem zařizovali své první vlastní bydlení, začali jsme řešit důležitou otázku: Jak si svůj nový domov vybavit tak, abychom jsme se v něm cítili příjemně, byl originální, funkční a zároveň z kvalitních materiálů?

Odpověď jsme nakonec našli blíže než jsme čekali. Přímo pod nosem. Stačilo se rozhlédnout, podívat se na věci zdánlivě nepotřebné a vyřazené jiným pohledem a spatřili jsme nepřeberné množství inspirace a nekonečný zdroj nápadů pro naše nové bydlení.

V průběhu rekonstrukce a vybavování našeho bytu jsme se stali milovníky designu. Nasbírali jsme ohromné množství nábytku, dekorací, doplňků a věcí běžné denní potřeby a objevili jsme krásu, jedinečnost a kvalitu designu 20. století. Ze zachraňování věcí, které ještě nepatří do starého železa, se stala naše vášeň, která nás dodnes neopustila. 

Chtěli bychom tento fenomén přiblížit a zpřístupnit co nejširšímu okruhu lidí a umožnit tak i vám, vzít si z minulosti jen to nejlepší, dopřát si lesk a kvalitu starých časů a v neposlední řadě tak i přispět k udržitelnému životnímu stylu.

Co u mě najdete?

V mém obchůdku se nachází použité předměty, které však mají ještě mnoho před sebou. Jedná se převážně o kousky z období 50. - 70, let minulého století v tzv. bruselském stylu (designový styl po světové výstavě v Bruselu v roce 1958), ale najdou se mezi nimi i starší, například ve stylu Art Deco nebo Bauhaus.

Abych Vám usnadnila orientaci, níže naleznete přehled toho, v jakém stavu si je u mě můžete zakoupit.


Štítky dle typu renovace

Původní stav


předmět je očištěn a ponechán v původním stavu bez zásahů


Oživeno


nábytek je pečlivě očištěn a znovu napuštěn renovačními politurami, olejem, leštěnkami - nesou známky užívání a stáří

Přečalouněno


textilní části nábytku jsou očalouněné novou kvalitní látkou, poškozené vnitřní části jsou vyměněné nebo doplněné (péra, molitan apod.) dle typu původního zpracování


Kompletně renovováno


nábytek je rozebrán na jednotlivé díly, je odstraněna původní politura (lak nebo barva), je zbroušen až na původní dřevo, znovu namořen, nalakován (nastříkán nebo natřen), sestaven a v případě textilních částí nově očalouněn

Stupnice poškození

předmět téměř v původním stavu, vykazující minimální stopy použití a /nebo je částečně či kompletně renovovaný je označen známkou

Excelentní

předmět bez zřejmých vad nesoucí stopy mírného užívání po možné částečné renovaci je označen známkou

Velmi dobrý

plně funkční předmět, vykazující známky stáří (oděrky, škrábance, vybledlý povrch, drobné defekty čalounění, povrchové praskliny nebo viditelné opravy) nese známku

Dobrý

předmět je plně funkční, ale vykazuje známky stáří častého užívání (chybějící šrouby, potrhané čalounění, neodborné opravy) je

K renovaci